+420 721 885 381 info@sanace-strech.cz
Poptávka

Dřevokazný hmyz

Larvy dřevokazného hmyzu napadají dřevěné stavební konstrukce, dřevěný nábytek a jiné dřevěné předměty. Larvy vyhlodávají ve dřevě spleť cest a tím způsobují na dřevu obrovské škody. Dřevo ztrácí na pevnosti a rozpadá se.

 

 

Dřevokazní brouci, které známe

Škůdců dřeva, které řadíme mezi dřevokazné brouky nebo-li dřevokazný hmyz, je hned několik druhů. Tito škůdci dřeva napadají neošetřené dřevo typicky pro účely vlastní reprodukce. Nakladou do něj larvy a ty pak při svém vývoji dřevo požírají a narušují tak jeho vnitřní strukturu a pevnost. Nejznámější z nich jsou-

 

Červotoči

Červotočů známe hned několik druhů, ale nejčastěji se setkáváme s červotočem proužkovaným a umrlčím. Důležité je vědět, že napadají hlavně jehličnaté dřevo. To, že je zabydlený ve vašich krovech můžete poznat podle slyšitelného chroupání. To má společné s tesaříkem.

Pokud vaši střechu, trámy či krovy napadl červotoč, nemusí to znamenat definitní konec a nutnost výměny všech napadených komponent střechy. Posoudíme, jaký je rozsah škod a rozhodneme, zda je možná situaci ještě zachránit hloubkovou tlakovou injektáží, která červotoče ve vaší střeše zcela vyhubí.
Více o červotočích Více o injektáži

 

Tesařík krovový

Tesařík krovový je u nás nejnebezpečnější krovový hmyz. samotný brouk je velký 7-25 mm a jeho larvy se vyvíjejí 3-10 let. Ti, kdo škodí krovům jsou právě jeho larvy, které se při svém vývoji dřevem živí, provrtávají chodbičky a ty vyplňují drobnými pilinami a výkaly. Škody, které způsobí jsou pak jasně viditelné v okolí napadaného dřeva, protože jsou kolem rozsypané jemné dřevěné piliny.

V případě napadení vašich trámů či krovů tesaříkem nedoporučujeme ošetření pouhým nástřikem, ale je bezpodminečně nutná hloubková tlaková injektáž.
Více o tesaříkovi Více o injektáži

 

Kromě často zmiňovaných červotočů a tesaříků krovových, které všichni většinou znají jsou tu i méně známí škůdci - hrbohlav, dřevokaz čárkovaný, korovník dubový, lesan hnědý, mravenec dřevokaz nebo pilořitka fialová. Jejich galerii si můžete prohlédnout níže. Metody ošetření dřeva, které používáme (více se o nich dočete v sekci Používané technologie) likvidují všechny tyto hmyzí dobyvatele vašich střech.

 

Hrbohlav
Dřevokaz čárkovaný
Korovník dubový
Lesan hnědý
Mravenec dřevokaz
Pilořitka fialová

 

Likvidace dřevokazného hmyzu

Problém s dřevokazným hmyzem je v jeho odhalení i likvidaci. Larvy dřevokazného hmyzu, které škodí a dřevo ničí, žijí uvnitř dřeva a běžný chemický nátěr se k nim nedostane.

Zbavte se brouků ve dřevě. Provedeme profesionální nástřik nebo tlakovou hloubková injektáž, která vás zbaví dřevokazných brouků a zachrání střechu, krov nebo trámy.

 

Máte zájem o likvidaci dřevokazného hmyzu? Neváhejte nás kontaktovat na telefonním čísle +420 721 885 381 nebo skrz kontaktní formulář. Potávky jsou nezávazné.

 

Likvidaci dřevokazného hmyzu provádíme tlakovou chemickou injektáží.
Více
V rámci prevence doporučujeme také tlakový nástřik.
Více
Pokud je dřevo již příliš poškozené a nejde zachránit, nabízíme výměnu či opravu dřevěných trámů a krovů.
Více