Ochrana krovu

Preventivní ochrana krovu proti dřevokaznému hmyzu a houbám. Je důležité chemicky ošetřit a impregnovat i napohled zdravé dřevo. To může být škůdci napadané již z lesa nebo z pily. Lze jen obtížně rozeznat napadené dřevo od zdravého.

Nejrozšířenější dřevokazní škůdci

Ideální vlhkost dřeva pro dřevokazný hmyz je 10–12 % - to je v našich podmínkách běžná vlhkost dřeva! Při zateplení se vlhkost dřeva ještě zvyšuje. Pokud stoupne nad 18 %, vytvoří se podmínky i pro dřevokazné houby.

Ochrana krovu při napadení dřevokaznými škůdci

Napadení krovů probíhá skrytě, ale škůdce se šíří velmi rychle. Náklady na preventivní ochranu krovů jsou minimální ve srovnání s výdaji na rekonstrukci zničených trámů. Správně chemicky ošetřené dřevo je chráněné proti dřevokazným houbám a hmyzu po několik desítek let.

Provádíme tlakovou chemickou injektáž a tlakový nástřik proti dřevokazným škůdcům.

Napište nám

Pokud máte zájem o naše služby nebo jakékoliv dotazy, neváhejte a kontaktujte nás nebo si napište o bezplatnou kalkulaci. Sídlo máme v Polné u JIhlavy, ale přijedeme za Vámi po celé České republice.

*
*
Loading...

Orientační ceny naleznete na stránce Ceník

ceník

Výměna dřevěných trámů a krovů

Pokud došlo k nenávratnému poškození dřevokaznými houbami nebo hmyzem, nabízíme výměnu či opravu dřevěných krovů a trámů.

Zateplení foukanou vatou

Provádíme také zateplení domů, bytů i nebytových prostor minerální foukanou vatou. Více na stránkách Foukaná vata Michal Došek.

Přejít